Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı

Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı
I. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı kapsamında geniş kapsamlı fuar organizasyonu bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi‘de ayrıca fuar da düzenlenecek. 

19 -22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kongre ve fuarın tam adı; 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi,  Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı  ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından organize ediliyor.

Kongre kapsamında yapılacak fuar ile ilgili kongre yetkilileri tarafında şu açıklama yapıldı: 

“Sağlık Bakanlığı tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde organize edilen “I. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı” 19-22 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Organizasyon kongre ve fuar olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba ilişkin çok sayıda sunumun yapılacağı kongre ile eşzamanlı olarak kişi ve kurumlar için birçok fırsatın ortaya çıkacağı fuar etkinliği de gerçekleştirilecektir. Fuar katılımcıları doğal iyileşmeye dönüş, istihdam, tasarruf, güven, vizyon oluşturma, doğru bilgi, toplumsal bilinçlenme, kamuya güven ve motivasyon, sağlık okur yazarlığı artışı, hasta güvenliği, hizmete erişim güvenliği gibi temalarda güçlü işbirlikleri oluşturma, kurumsal akreditasyon ve profesyonelleşme, uluslararası konumlanma, halkın talebine arz oluşturma, bilgi artırma, pazar genişletme, çeşitlilik-ürün vizyonu geliştirme, kalite ve rekabet, yeni yatırım alanları tespit etme ve pazar genişletme fırsatlarına erişebilecektir.

Kongre ve fuar organizasyonu icra ve hazırlık çalışmaları duyurulmuş olan amaçlar doğrultusunda yürütülecektir.

Bir ulusal sosyal sorumluluk olarak bu yıl birincisini düzenlediğimiz Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarında sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.”