Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ, 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarına Davet etti

1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı.
19 - 22 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde “1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı” yapılacak.

T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ herkesi 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı’na davet etti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı 19 -22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kongre kapsamında yerli ve yabancı çok sayıda konuğun katılacağı Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ile ilgili  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ yaptığı davette şu değerlendirmelerde bulundu:

“Dünya Sağlık Örgütü 2014 – 2023 Geleneksel Tıp Stratejisi doğrultusunda geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın kanıta dayalı, güvenilir ve etkin bir şekilde sağlık sistemine entegrasyonu amacı ile yapılan çalışmalar; Sağlık Bakanlığı 2013 – 2017 Stratejik Planı ve Türkiye Cumhuriyeti Onuncu Kalkınma Planı çerçevesinde tamamlanmıştır.

Anadolu, yüzyıllar boyunca birçok kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu tarihi derinlik, beraberinde büyük bir bilgi birikimi getirmiştir. Önemli tıbbi buluşlara, tıp uygulamalarına ev sahipliği yapan Anadolu’da; Hipokrat, Galen, İbn-i Sina, Dioskorides, İbnü’l Baytar, Merkez Efendi gibi tıp alanında daha nice bilim adamları tıbbın doğmasına ve gelişmesine katkı sağlamıştır.

Doğu Kültürü ile Batı Kültürü arasında köprü vazifesi gören ülkemizde; Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitemiz işbirliği ile 19 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı yapılacaktır.

Medeniyetlerin Beşiğinde; Anadolu Tıbbı sloganı ile yola çıktığımız kongre ve fuar etkinliği; doğal iyileşmeye dönüş, güçlü işbirlikleri, kurumların akreditasyonu ve profesyonelleşme, istihdam, tasarruf, güven, vizyon oluşturma, uluslararası konumlanma, halkın talebine arz oluşturma, doğru bilgi, toplumsal bilinçlenme, kamuya güven ve motivasyon, sağlık okur yazarlığı artışı, hasta güvenliği, çeşitlilik ve ürün vizyonu geliştirme, kalite ve rekabet fırsatlarını sunmaktadır. Kongre ve fuar organizasyonu ile ilgili olarak belirlenmiş amaçlar doğrultusunda çalışmalarımız yürütülecektir.

Düzenlemekten gurur duyduğumuz 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı‘na katılımınız bizleri onurlandıracaktır. Sizleri İstanbul’daki bu önemli kongreye davet eder, saygılarımı sunarım.”