Lütfi Akça Afyonkarahisar Tıbbi Ve Itri Bitkiler Merkezinde

Lütfi Akça Muşteşar.

​Küresel Çevre Fonu (GEF) toplantısı için Afyonkarahisar’da bulunan Müsteşar Prof. Dr. Lütfi Akça, Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu ile birlikte Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

15 Şubat 2015 tarihinde, Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi’nde Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe, Orman İşletme Müdürü V. Hüseyin Dürek tarafından karşılanan müsteşar ve müsteşar yardımcısı çalışmaları yerinde gördü. Bölge Müdürü Recep Ateş, yeşil bina özelliği taşıyan merkez hakkında bilgiler verdi.

Yaklaşık bir yıl önce hizmete giren Tıbbi Bitkiler Merkezi’ni ilk kez gördüğünü belirten Müsteşar Prof. Dr. Lütfi Akça ‘’Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun çok önem verdiği bir tesis. Projelendirilmesinden beri inşaat aşamalarının hepsini yakinen takip ettiğini biliyorum. GEF toplantısı nedeni ile Afyonkarahisar’a gelince, bende görmek istedim. Orman Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarına yeni bir boyut kazandıran büyük ve dikkat çekici yatırımlarından biri. Kendi enerjisini üretiyor, atıklarını dönüştürüyor olması beni çok etkiledi. Kamuda ilk kez böyle ekolojik binalar yapılıyor. Sanayicimizin ufkunu açacağına, bilim insanlarımıza çalışma ortamı sağlayacağına ve orman köylümüze yeni bir gelir kapısı olacağına inanıyorum. Emeği geçenleri kutluyorum.’’ dedi.

Müsteşar Lütfi Akça ve yardımcısı Sedat Kadıoğlu sergi salonu, gösteri serası ve laboratuvarı gezdikten sonra Afyonkarahisar’dan ayrıldılar.​​