Emine Erdoğan Tıbbi Bitkiler Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Emine Erdoğan ve Bitkiler.

Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi web sitesinde 10.10.2017 tarihli “Sayın Emine Erdoğan Tıbbi Bitkiler Merkezinde İncelemelerde Bulundu” başlıklı haber yayınlandı. Bu haber,  okuyuculara şu ifadelerle duyuruldu:

“Afyonkarahisar’da bulunan , tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti. Sayın Erdoğan, Orman Genel Müdürlüğümüze ait Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezinde de incelemelerde bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanımızın Eşi Hatice Eroğlu’da eşlik etti.

07.10.2017 günü gerçekleşen ziyarette Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Müdiresi Emel Yıldız, misafirleri karşılayarak merkezi gezdirdi ve bilgi verdi. Tıbbi bitkilere özel bir ilgi gösteren Sayın Emine Erdoğan, merkezi ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ziyaretin anısına merkezin bahçesine bir de fidan dikti.
Bilindiği gibi, Türkiye’de bir ilk olan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezinde çeşitli bitki türleri yetiştiriliyor ve araştırmalar yapılıyor. Orman köylüsünü, sanayiciyi, üniversiteyi ve bilim insanlarını bir araya getiren bir kurum olma özelliğini taşıyo​r.”