Bilim İnsanları Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezini Gezdi

Bilim İnsanları toplu halde.

Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi web sitesinde 16.03.2016 tarihli “Bilim İnsanları Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezimizi Gezdi” başlıklı haber yayınlandı. Bu haber,  okuyuculara şu ifadelerle duyuruldu:

“Afyonkarahisar’da 2 gün süren ve tamamlanan 2.Tıbbi ve Aromatik Bitkiler çalıştayının ardından, katılımcılar için Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezine bir inceleme gezisi düzenlendi. Geziye Genel Müdürümüz İsmail Üzmez ve Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanı Emin Şimdi de katıldı.

Çalıştayın sona ermesi ile otelin bahçesine bir çınar, bir de mavi ladin fidanı diken Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çınar eylem planını da başlattığını söyledi. Sayın Bakanımız daha sonra başka bir programı için Afyonkarahisar’dan ayrıldı.

Çalıştay katılımcılarından bir kısım bilim insanı ise Genel Müdürümüz İsmail Üzmez ile birlikte, Afyonkarahisar’da bulunan, OGM haklı gururu, Türkiye’nin ilk ve tek Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Merkezine geldi. Burada Bölge Müdürü Recep Ateş ve personel tarafından karşılanan misafirler merkezi gezdi. Katılımcılara ilk önce, Bölge Müdürü Recep Ateş tarafından bir brifing verildi. Daha sonra tanıtım ofisi, gösteri serası, laboratuar, yetiştirme teraslarını gezen misafirler, yapılan yatırıma ve çalışmalara hayran kaldı. Bilindiği gibi akıllı yeşil bina özelliği taşıyan merkez, kendi elektriğini üretiyor, ısıtma ve soğutmasını topraktan sağlıyor, atıklarını geri dönüştürüyor.”

Genel Müdürümüz İsmail Üzmezle birlikte merkezi gezen bilim insanları, merkezin amacı, işlevi ve hedefleri hakkında fikirlerini beyan ettiler”