Bekir Karacabey Afyonkarahisar’ da İncelemelerde Bulundu

Bekir Karacabey'a karşılama.

Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi web sitesinde 23.10.2017 tarihli “Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Afyonkarahisar’ da İncelemelerde Bulundu” başlıklı haber yayınlandı. Bu haber,  okuyuculara şu ifadelerle duyuruldu:

“21.10.2017 tarihinde Afyonkarahisar’ a giden Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’ i, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, İşletme Müdürü Esat Şimşek, Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe, Tıbbi Bitkiler Merkezi Müdürü Emel Yıldız ve personel karşıladı. İşletme Müdürlüğünde yapılan toplantıda, İşletme Müdürü ve Fidanlık Müdürü sunum yaptı ve çalışmaları anlattı.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, kendisi de bir konuşma yaparak çalışma prensiplerini anlattı. Ormancılık mesleğinin gönül işi olduğunu vurgulayan Genel Müdürümüz “Teknoloji ilerliyor işimiz de artıyor. Ama inanın dün bundan daha kolay değildi.  Bu ağır çalışma tempomuzun karşılığı, bir gün diktiğiniz fidanları orman olarak görmektir. Özellikle gençlere tavsiyem bütün çalışmalarınızda adaletten ayrılmayınız. Yaşadığınız ve çalıştığınız yerler her an misafir gelecekmiş gibi temiz ve bakımlı olsun. Ormancılık çalışmalarımızla aslında vatan toprağını korumuş oluyoruz. Karayolları ve sosyal ağaçlandırmalarımız ise teşkilatımızın vitrini. Bu çalışmaları önemsiyoruz” dedi. Toplantının sonunda personelin istek ve önerileri dile getirildi.

Daha sonra Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezine geçildi. Merkezin Müdürü Emel Yıldız sunum eşliğinden kuruluşundan bu yana geçen süreci ve çalışmaları özetledi. Çevreci yeşil bina olma özelliği taşıyan merkezi gezen Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, yetiştirilen bitki ve buradan elde edilen tıbbi ve aromatik ürünleri inceledi.

Programın devamında Zafer Kent Ormanı incelendi ve bundan sonra yapılabilecek çalışmalar görüşüldü. Son olarak ise Köroğlubeli İlk Müdahale ekip binasına gidildi. Genel Müdürümüz burada da olası bir yangın için hazır bekleyen ekibe başarılar diledi.​”