Uzm. Dr. Elif GÜLER KAZANCI 

Uzm. Dr. Elif GÜLER KAZANCI T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı bilim kurulu başkan yardımcısı.
Uzm. Dr. Elif GÜLER KAZANCI T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı 19 -22 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi,  Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı  ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından organize ediliyor.

Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı’nın Kongre Başkanları ve Sekretaryası belirlendi. Buna göre T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Uzm. Dr. Elif GÜLER KAZANCI kongre bilim başkan yardımcısı oldu.

Uzm. Dr. Elif GÜLER KAZANCI  kimdir?

Elif GÜLER KAZANCI, ilk ve orta öğretimini Bursa’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini birincilikle bitirdi. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İhtisasını tamamladı.

Aynı Hastanede Çocuk Hematoloji-Onkoloji alanında yan dal uzmanlık eğitimi aldı. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Kliniği ve Hematoloji Bölümünün sonrasında da Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniği ile Ayaktan Tedavi Ünitesinin kuruluş çalışmalarını yürüttü.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumunda Tıbbi Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı ve Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2016-2017 döneminde pediatri asistanlarının uzmanlık eğitiminde ders verdi.

Uzmanlık alanında ulusal ve uluslararası literatürde yayımlanmış birçok makalesi ve çok sayıda atıf alan bilimsel yayın ve çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Elif GÜLER KAZANCI 01 Kasım 2017 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.