Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ

Eyüp GÜMÜŞ
Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı 19 -22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi,  Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı  ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından organize ediliyor.

Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı’nın Kongre Başkanları ve Sekretaryası belirlendi. Buna göre  T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ kongre başkanı oldu.

Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ kimdir?

Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ, ilk ve orta eğitimini İstanbul’ da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu.

1990-1992 yılları arası Diyarbakır Lice ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştı. 1992 yılında Şişli Hamidiye Etfal Hastanesinde Üroloji ihtisasına başladı.

1997 yılında Üroloji Uzmanı oldu. 2005 yılında Ürolojide Doçent ünvanı aldı. 2006 yılında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine başhekim ve üroloji kinik şefi olarak atandı. 2012 yılında Üroloji Profesörü oldu.

Türk Üroloji Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Avrasya Üroonkoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Robotik Cerrahi Derneği başkanlığı görevleri devam etmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.