Prof. Dr. Cevdet ERDÖL

Prof. Dr. Cevdet ERDÖL görseli.
Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cevdet ERDÖL.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi,  Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı  ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından organize ediliyor.

1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı, 19 -22 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek.

Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı’nın Kongre Başkanları ve Sekretaryası belirlendi. Buna göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL kongre bilim başkanı oldu.

Prof. Dr. Cevdet ERDÖL kimdir?

Trabzon Sürmene’de doğdu. Baba adı Hasan Arslan, anne adı Ayşe’dir. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesinden askeri doktor olarak mezun oldu.

Ankara GATA’da iç hastalıkları ve kardiyoloji ihtisası yaptı. ABD’de Washington DC’de eğitim gördü. Ağrı ve Ankara Mevki Askeri Hastanelerinde çalıştı. GATA’da yardımcı doçent olarak görev yaptı. Bursa Yüksek İhtisas Hastanesine atandı.

Doçent olarak, KTÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında öğretim üyeliği ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2002’de profesör oldu. Yüzden fazla araştırması ve makalesi ulusal ve uluslararası yayınlarda yer aldı. 22 ve 23. Dönemde Trabzon Milletvekili seçildi.

22 ve 23. Dönemde TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. 24. Dönemde aynı Komisyonun Başkanlığına yeniden seçildi.

23. Dönemde TBMM Çocuk Hakları İzleme Komitesinin kurulmasına öncülük etti ve Başkanlığını üstlendi. İyi düzeyde İngilizce bilen Erdöl, evli ve 3 çocuk babasıdır.