Gıda Kontrol Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne ziyarette bulundu

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Emel YILDIZ.

Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi web sitesinde 18.09.2017 tarihli “​Merkez müdürümüz Emel YILDIZ, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Gıda Kontrol Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne ziyarette bulundu.” başlıklı haber yayınlandı. Bu haber,  okuyuculara şu ifadelerle duyuruldu:

Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi müdürü Emel YILDIZ ve beraberindeki heyet, AKÜ Gıda Kontrol Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Merkezimiz ve AKÜ işbirliğinde bazı tıbbi ve aromatik bitkilerin verim ve kalitesi üzerine yürütülmekte olan farklı akademik araştırma projelerinin laboratuvar uygulamalarını yerinde gören ve proje yürütücüsü Dr. Amir SOLTANBEİGİ’den bilgi alan YILDIZ’a uzman Biyolog Erhan SAKARTEPE ve Gıda Mühendisi Öznur ÖZLÜ BAŞÜNLÜ de eşlik etti.

Araştırma merkezi laboratuvarlarını gezerek, yapılan analizler ve akademik çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi alan YILDIZ ve beraberindeki heyet, merkezimiz ve AKÜ işbirliğinde yapılan projelerin arttırılabilmesi konusunda merkez yetkilileriyle fikir alışverişinde bulundu.”