Afyonkarahisar İncelemeleri

Genel Müdürümüz İsmail Üzmez.

Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi web sitesinde 28.02.2014 tarihli “Genel Müdürümüzün Afyonkarahisar İncelemeleri” başlıklı haber yayınlandı. Bu haber,  okuyuculara şu ifadelerle duyuruldu:

“​​Sayın Bakanımızın programına katılmak için Afyonkarahisar’a gelen Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, Orman İşletme Müdürlüğünü, Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezini, Sandıklı Fidanlığını ve Sandıklı Şefliğini ziyaret etti.

26.02.2014 günü ilk önce Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğüne gelen Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, burada Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, İşletme Müdür vekili Mutlu Tepe ve Fidanlık Müdürü Alparslan Altındaş ile görüştü, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezine geçen Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, merkezde incelemelerde bulundu. Binanın özellikleri ve merkezin işlevi hakkında Bölge Müdürü Recep Ateş’ten bilgi alan, Genel Müdürümüz görüşlerini de anlattı. Tıbbi bitkiler merkezinden beklentinin çok yüksek olduğuna değinen Genel Müdürümüz “Orman köylülerinden sanayicilere, akademisyenlerden aktarlara kadar herkes bu sektör ile ilgileniyor. Öncelikle hedeflerimizi belirleyip kime hitap edeceğimizi netleştirmeliyiz. Bu yörede yetişen bitkileri tespit ederek ve üreterek işe başlayın” dedi. Laboratuar personeli kendi imal ettikleri kolonyayı ve sabunu Genel Müdürümüze sundular.

Daha sonra Sandıklı Fidanlığına gelen Genel Müdürümüz çalışanlara kolay gelsin dedi. Oradan Sandıklı Orman İşletme Şefliğine geçildi. Şef Bahar Kaya ve diğer şeflerle görüşen Genel Müdürümüz çalışmalar hakkında bilgi aldı.​”