Afyonkarahisar İlinde 21 Martta 21 Bin Fidan

22 Mart Dünya Su Günü ve fidan dikimi.

Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi web sitesinde 24.03.2016 tarihli “Afyonkarahisar İlinde 21 Martta 21 Bin Fidan” başlıklı haber yayınlandı. Bu haber,  okuyuculara şu ifadelerle duyuruldu:

“Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Afyonkarahisar ilinde 21 Mart kutlamaları birleştirerek yapıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Teşkilatı İçerisinde Yer Alan Kurum Temsilcileri Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü nedeniyle Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’i Makamında Ziyaret Etti.

21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası, Dünya Su Günü ve Dünya Meteoroloji Günü nedeniyle ilimizde düzenlenen etkinlikler kapsamında Vali Hakan Yusuf Güner’e gerçekleşen ziyarette Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yılmaz, DSİ 183.Şube Müdürü Yaşar Sarıkaya, DSİ Sondaj Şube Müdürü İsmet Kızıltepe, Orman İşletme Müdürü Esat Şimşek,  Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Müdürü Emel Yıldız hazır bulundu.

Ziyaret sırasında sırayla, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ve kurumları hakkında Orman İşletme Müdürü Esat Şimşek, 22 Mart Dünya Su Günü ve kurumları hakkında DSİ 183.Şube Müdürü Yaşar Sarıkaya ve 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü ve kurumları hakkında Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yılmaz Vali Hakan Yusuf Güner’e bilgi verdi.

Daha sonra katılımcılar hep birlikte fidan dağıtım programına geçti. Fidan dağıtım programını başlatan Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner,  Anıtpark içerisinde oluşturulan stantta vatandaşlara fidan dağıttı. Hafta boyunca çeşitli yerlerde 21 bin fidan ücretsiz dağıtılacak.”