1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi

Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi
1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı 19 -22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi,  Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı  ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından organize ediliyor.

Fitoterapi Kongresinin uluslararası olması nedeniyle her ne kadar kongre dili Türkçe olarak planlanmış olsa da yabancı ve yerli konuklar için Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe simultane tercüme yapılacak.

Kongre, bilimsel programı kapsamında bilim insanlarının ve alan profesyonellerinin katılımına açık olarak 19 Nisan 2018’de başlayacak ve 22 Nisan 2018 tarihinde sona erecek.

Kongre katılımı ücretli olup, ücret ve diğer bilgiler kayıt işlemleri sayfasında yer alırken kongre kapsamında gerçekleştirilecek olan fuar organizasyonu bütün yerli ve yabancı konukların ve halkın ziyaretine ücretsiz olarak açık olduğu duyuruldu.

Kongre Başkanı T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ kongre ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Medeniyetlerin Beşiğinde; Anadolu Tıbbı”sloganı ile yola çıktığımız kongre ve fuar etkinliği; doğal iyileşmeye dönüş, güçlü işbirlikleri, kurumların akreditasyonu ve profesyonelleşme, istihdam, tasarruf, güven, vizyon oluşturma, uluslararası konumlanma, halkın talebine arz oluşturma, doğru bilgi, toplumsal bilinçlenme, kamuya güven ve motivasyon, sağlık okur yazarlığı artışı, hasta güvenliği, çeşitlilik ve ürün vizyonu geliştirme, kalite ve rekabet fırsatlarını sunmaktadır. Kongre ve fuar organizasyonu ile ilgili olarak belirlenmiş amaçlar doğrultusunda çalışmalarımız yürütülecektir.

Düzenlemekten gurur duyduğumuz 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarına katılımınız bizleri onurlandıracaktır. Sizleri İstanbul’daki bu önemli kongreye davet eder, saygılarımı sunarım.”